ijournal.cz

Linda Vojtová věnovala nejkrásnější dárek

red Zdroj: Foto: archiv Vadima Petrova 21.11.2014 Celebrity, VIP

Pražským Obecním domem zazněly nezaměnitelné skladby žijící legendy – profesora Vadima Petrova. Velkolepý koncert pro něj jeho vnučka Linda Vojtová, (společně se svou maminkou Taťjanou Vojtovou), která je ve světě uznávanou a žádanou topmodelkou nejen zorganizovala, ale rovněž byla jeho jedinou sponzorkou.

šťastný_děda,_šťastná_vnučka__

Melodie tohoto hudebního velikána zazněly v podání velkého symfonického orchestru FILMharmonicOrcestra Prague pod vedením dirigenta Adama Klemense a Martinů Voices sbormistra Lukáše Vasilka. V rámci koncertu bylo také pokřtěno zcela nové CD s výběrem nejoblíbenějších skladeb Vadima Petrova, které se předem nahrávalo v Praze v Rudolfinu. Koncert měl obrovský úspěch, vyprodala se celá Smetanova síň Obecního domu a Vadim Petrov měl takový ohlas, že celá Smetanová síň mu vzdala úctu potleskem ve stoje.

Na koncert přišli například: Varhan Orchestrovič Bauer, Petra Černocká, Paľo Habera, Václav Hybš, Dalimil Klapka, Mário Klemens, Liliana Malkina, Leoš Mareš, Blanka Matragi, ,doc. Jan Měšťák, Pavlína Němcová, prof. Pavel Pafko, Daniela Peštová, Jaroslav Svěcený, Helena Štáchová, Helena Vondráčková nebo Zdeněk Žák.

Alfréd_Strejček,_a_kmotři_nového_CD__

Vadim Petrov je však uznávaný, stejně jako jeho vnučka Linda, celosvětově, a proto na koncert přijeli hosté například i z New Yorku.

V elegantních šatech od Liběny Rochové jsme vyzpovídali Lindu H. Vojtovou: „Jsem z koncertu nadšená a dojatá z toho, kolik přišlo lidí. Do poslední chvíle jsem se strachovala, aby vše klaplo, ale když jsem vešla do Smetanovy síně a viděla dědu v plné síle, jak si to užívá a vidí, že jeho celoživotní práce se zúročila… ten pocit se prostě nedá nahradit,“ svěřila se dojatá a spokojená Linda Vojtová, vnučka Vadima Petrova.

_dcera_Taťjana_Vojtová_

Autor sám byl z koncertu, který mu jako dar věnovala jeho vnučka Linda Vojtová a dcera Taťjána Vojtová, ohromně dojatý. „Je to velká osobní morálka a čest se do něčeho takového pustit. Vážím si i toho, že dcera a vnučka chtějí něco udělat pro tuto republiku, něco pozitivního a přinést něco dobrého,“ uvedl Vadim Petrov, kterého navíc potěšilo, že na koncert přišlo velmi mladé publikum.

Vadim Petrov je žijící legendou. Jeho hudbu zná téměř každý, jelikož je autorem bezmála 1400 titulů – symfonických skladeb, hudby k filmům, televizním inscenacím, pohádkám, rozhlasovým pořadům, divadelním představením, sborů a cyklů písní.

Vadim_2x__-_otec_a_syn_

Vadima Petrova znám od svých patnácti let. Byl to můj první profesor harmonie na Pražské konzervatoři a mnoho jsem se od něj naučil. Je to člověk, kterého považuji za opravdového přítele, protože se za celý život vůbec nezměnil. Jeho muziku mám rád, protože je v ní všechno: cit, srdce, láska a to, co dělá lidi opravdu šťastnými. Jeho hudba je nadčasová a myslím, že se bude hrát i za dvě stě let, protože ona na to má,“ sdělil svůj profesionální názor na hudbu svého učitele i přítele Vadima Petrova houslový virtuóz Jaroslav Svěcený.

V rámci koncertu zazněla mimo jiné i jedna z nejznámějších skladeb, a to Krkonošská pohádka. „Vadima Petrova nosíme v srdci všichni, protože všichni známe Krtečka nebo Krkonošské pohádky. Jsou to často skladby, o kterých často lidi ani nevědí, že napsal právě Vadim Petrov, ale přitom je mají v srdci mnohem hlouběji zasazeny, než třeba Mozarta,“ uvedl Varhan Orchestrovič Bauer.

Všichni přišli především kvůli technicky i emocionálně dokonale sladěné hudbě. Leoše Mareše ale nadchl také jiný rozměr události. „Jsem tu hlavně kvůli tomu příběhu. Většinou se takovéto věci dělají In memoriam. Člověk odejde a najednou si na něj všichni vzpomenou a chtějí mu udělat vzpomínkový koncert, jenže už je pozdě. To, že se toho Vadim Petrov dočkal od své rodiny v plném fyzickém i duševním zdraví, to je naprosto geniální. Od dnešního dne hlásám: chci mít vnučku!,“ a uchvácen smekal jak před autorovou hudbou, tak před ochotou a rodinným souzněním rodiny.

Leoš_Mareš_s_Lindou

Vadim Petrov se narodil se v Praze na Žižkově. Hudbě se věnuje od 6ti let. Vystudoval Pražskou konzervatoř a AMU v oboru klavír a skladba. Působil jako profesor na Pražské konzervatoři, založil Konzervatoř Jaroslava Ježka, kterou, jako její první ředitel, vedl. Mezi jeho žáky patří přední čeští umělci.

Více se o Vadimu Petrovovi dozvíte na www.petrovmusic.com či na wikipedii.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Foto: archiv Vadima Petrova