ijournal.cz

Jsme aktivnější, než si myslíme

red Zdroj: Rexona 26.4.2014 Krása a zdraví

Značka Rexona realizovala speciální projekt s názvem Rexperiment, kterým se rozhodla zjistit, čemu všemu se v průběhu dne věnujeme a jak moc jsme aktivní. Do projektu Rexperiment Rexona zapojila 16 osob z České republiky i ze Slovenska. Těmto ambasadorům se po dobu tří týdnů za pomocí speciálního náramku měřila jejich každodenní aktivita. Výsledky Rexperimentu jsou překvapující a dokazují, že jsme v pohybu víc, než si myslíme. I proto je nutné dbát na ochranu proti pocení.

Rexona svým projektem Rexperiment poukázala na skutečnost, že v rámci svých běžných každodenních aktivit jsme v pohybu mnohem více, než bychom čekali. Do projektu se zapojilo 16 osob s nejrůznějšími povoláními a s různorodými zálibami. Nalezneme mezi nimi například hasiče, studentku, doručovatele zásilek, pracovníka elektrárny, zaměstnankyni reklamní agentury nebo profesionálního tanečníka.

Klára Křížová

Klára Křížová

Ambasadorům byly po dobu tří týdnů měřeny aktivity speciálním náramkem Jawbone UP. Tenzaznamenává každodenní pohyb, stravování i kvalitu spánku. Náramek sleduje ušlé kroky, vzdálenost, spálené kalorie i poměr aktivně a pasivně stráveného času. Naměřené výsledky pak byly porovnány s nejrůznějšími náročnými aktivitami a konzultovány s odborníky. Vznikla tak srovnání běžných aktivit s těmi na první pohled nedosažitelnými.

„Díky projektu Rexperiment jsme zjistili, že lidé dokáží více, než si myslí. Koho by napadlo, že například za týden běžné kancelářské práce člověk vydá tolik energie, jako kdyby si zahrál ligový zápas v americkém fotbale. Nebo že jeden zásah hasiče je jako zahrát si finále tenisového turnaje,“ vysvětluje Lucie Laštovičková, Brand Building Junior Manager značky Rexona.

„Základem naší tělesné aktivity je pohyb, který vykonáváme tak trochu mimochodem, kterým vyplňujeme náš všední den – například procházka se psem, hraní si s dětmi, pochůzky v práci, nebo třeba příprava výborné večeře pro naše nejbližší,“ říká MUDr. Jan Vojáček, vedoucí lékař na pražské klinice Endala. „Pohybem předcházíme chronickým chorobám organismu, ale zlepšuje i náš psychický stav. Podle lékařských doporučení by se každý člověk měl aktivně hýbat alespoň po dobu 150 minut týdně, aby předešel problémům spojeným s neaktivitou. Mezi ty patří například choroby srdeční a cévní soustavy nebo výkyvy nálad.“


Pavel Schnupfeil

Pavel Schnurpfeil

„Pohyb má na naše tělo blahodárné účinky jednak vzhledem k pohybovému aparátu, ale má výrazný pozitivní vliv také na psychickou stránku – především díky vyplavení endorfinů při pohybové aktivitě, snížení hladiny stresu a získání mnoha zážitků,“ vysvětluje osobní trenér a fyzioterapeut Bc. Petr Soukup, proč je třeba nezapomínat i na aktivní sport. „Z charakterových vlastností je prokázáno, že sport podporuje vytrvalost, trpělivost, přesnost, cílevědomost, klidnost nebo upřímnost, ale i řadu dalších. Sport tedy formuje člověka nejen po stránce fyzické, ale i z hlediska sociálního a psychického.“

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Rexona