ijournal.cz

Holení a jak na něj

red Zdroj: 28.8.2015 Krása a zdraví

Pánové, víte, jak se správně oholit? Možná na první pohled banální a legrační otázka, ale kdo z vás se holí skutečně správně a ví přesně, jak se co nejvhodněji oholit? Přitom samotné holení není nijak těžké, stačí si jen osvojit správný postup a hlavně používat správné nástroje. Řekněte stop podrážděné pokožce i nepříjemným pocitům po holení a udělejte z dokonale hladké a upravené tváře svoji přednost. Poradíme vám, jak na to!

Shaving_gelZákladem jsou správné nástroje

Kvalitní holení nepůjde bez kvalitních pomůcek. Tou první je samozřejmě holicí strojek. Právě na něm se v žádném případě nevyplatí šetřit, volit je vhodné skutečně ty nejkvalitnější, poradit se při nákupu s prodejcem a nenechat se omámit pouze reklamou nebo dokonce nakupovat „na slepo“. Vynaložené peníze se totiž mnohonásobně vrátí.

Další nezbytnou součástí holení jsou pěny na holení. Při jejich výběru je vhodné zajímat se o složení a vybírat jen ty ověřené. Pokud chceme mít pleť zdravou a hydratovanou, měli bychom se vyhýbat přípravkům obsahujícím alkohol. Ty totiž pokožku zbytečně vysušují, zanechávají ji suchou a způsobují i nepříjemné pnutí, praskání i podráždění.  

Důležité je ale především nepodcenit péči o pleť po holení. Nejideálnější je v tomto případě použít vody nebo balzámy po holení, které obsahují přírodní složky a zajistí tak pokožce dokonalé zklidnění. Skvělé jsou například přípravky obsahující aloe vera, vitamín E nebo allantoin (např. kosmetika FC Barcelona), které zároveň regenerují a zajistí i hojení drobných ranek vzniklých holením.

Naopak je opět vhodné vyhnout se přípravkům obsahující alkohol, které pokožku dehydratují a vysušují.

Nejlepší čas pro holení

Většina mužů zřejmě nikdy příliš neuvažovala o čase, ve kterém se holí. Ale právě i doba holení má stav pokožky a samotné pohodlí holení vliv. Jako nejvhodnější doba pro holení je večer, kdy je pleť nejméně náchylná k podráždění.

Pro zajištění většího pohodlí při holení je ideální ještě vousy zahřát, například teplým ručníkem. Pěnu je nejlepší nanášet jemnými krouživými pohyby proti směru růstu vousů. Docílíte tak nadzdvihnutí vousů a kvalitnějšího oholení. Holení je pak vhodné ve směru růstu vousů, kdy jednou rukou držíte napnutou pokožku a druhou holicí strojek, případně žiletku nebo břitvu. Během holení byste neměli zapomínat ani na dodržení čistoty holicího stojku nebo břitvy, například častým oplachováním vodou.

Po holení pak už jen stačí opláchnout obličej studenou vodou, aby došlo k odstranění zbytků mýdla nebo pěny na holení. Studená voda zároveň zajistí stažení pokožky a případných drobných ranek, osvěží a ochrání před případným zanesením nečistot. Pak už jen stačí nanést například gel po holení, který do pleti jemně vmasírujete. Po holení byste se také měli vyhnout silnějšímu tření ručníkem, které může způsobit zbytečné podráždění.

Výsledný a často i nový vzhled bude stát opravdu za to! 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red