ijournal.cz

5 způsobů, jak se vyvarovat infekce močových cest

red Zdroj: 15.3.2018 Krása a zdraví

»Ruku v ruce s přírodou«

Infekce močových cest je choulostivá záležitost. Když na to přijde, nezáleží na počasí nebo na našem citovém rozpoložení. Příčinou infekce jsou bakterie, které na okolnosti nehledí. Bolesti v podbřišku, pálení při močení a časté nutkání dojít si na toaletu nás často přimějí navštívit lékaře. To už je ale fáze, kdy včera bylo pozdě. Naštěstí příroda nabízí nejeden způsob, jak tomu předcházet. Příroda léčí a tady je několik rad, díky kterým se můžete nanejvýš šetrně infekci vyhnout.

 infekce močových cest

Příčinou těchto potíží je v 9 z 10 případů bakterie Escherichia coli, která je nedílnou součástí střevní mikroflóry. Běžně působí v našem zažívacím traktu a v okolí konečníku. Potíže ale nastávají v momentě, kdy se bakterie dostanou z konečníku do močových cest. Zde totiž mohou způsobit škodu. Snadno se přemnoží a způsobují infekci. Myslete na šetrnou prevenci.

Léčivá moc přírody

Lidské tělo se umí s některými problémy sice vypořádat samo, ale není na škodu jít zdraví naproti.
V lidovém léčitelství si například brusinky stále drží své renomé. A připomeňme účinek D-manosy. Tento monosacharid obsahují například jablka, hrušky nebo kvasné produkty. V kombinaci s brusinkovými extrakty má v podstatě dvojnásobný účinek. Společně tyto přírodní látky zabraňují bakteriím ulpívat na sliznici močového měchýře. Bakterie jsou tak z těla přirozeně vyplavovány močí. Léčbu jako takovou je možné doplnit produkty, které tuto unikátní kombinaci přírodních látek obsahují.

Není tekutina jako tekutina

Důležité je samozřejmě dodržovat správný pitný režim (alespoň 8 sklenic vody denně), aby se škodlivé látky dostaly z těla rychleji ven. Zředěním moči totiž klesne její kyselost a močení pak není tak bolestivé. Vyvarujte se ale tekutin, které mohou močový měchýř naopak dráždit, jako jsou například káva nebo černý čaj a samozřejmě alkohol. Pitný režim jde ruku v ruce i s úpravou životosprávy, omezit byste měli konzumaci hlavně kořeněných jídel.

Správná hygiena klíčem ke zdravíInfovizuál_D-manosa vážící se v močovém m. na bakterie, které jsou následně odplavovány močí

Každý preventivní krok se počítá. Přestože se to může zdát jako samozřejmost, dodržujte po vykonání potřeby jednoduchý postup a otírejte se vždy směrem zepředu dozadu, to abyste zbytečně nezanesli bakterie do močových cest. Při intimní hygieně používejte prostředky k tomu určené, nejlepší jsou jemná mýdla a prostředky s neutrálním pH.

Aby příjemné nebylo nepříjemné

Sex představuje pro ženy nejčastější riziko zánětu močových cest. Bakterie se snadno ze zevního genitálu nebo okolí konečníku dostanou do močové trubice ústící v těsné blízkosti poševního vchodu. Proto se doporučuje dojít se po sexu ihned vymočit a nejlépe také osprchovat. Vyplavíte a spláchnete ze sebe starosti, které umějí naše intimní zdraví slušně potrápit

Jako v bavlnce

Teple se v zimě oblékat je logické; kdo z nás chce dobrovolně nastydnout? V souvislosti s oslabenou imunitou je IMC velmi častým problémem, navíc nošení příliš těsných oděvů znamená také určité riziko. Umělé a těsné oblečení podporuje bakterie v jejich množení. Snažte se proto nosit spíše oblečení
z přírodních materiálů, nejlépe bavlněné spodní prádlo.

Myslete na prevenci a nedovolte zánětu, aby propukl. Důvěřujte přírodním látkám.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red