Výhodami fermentování, chcete-li česky kvašení, je:
- ochrana potravin a prodloužení jejich trvanlivosti
- zvýšení obsahu živin, enzymů a nutričních hodnot
- dosažení vyššího aroma nebo chutí potravin
- zlepšení stravitelnosti – tvorba probiotik
- eliminace toxinů
Kimchi
Kimchi pochází z Koreje, ale své místo si již našlo po celém světě. Není divu, tento kvašený pikantní salát je totiž velmi prospěšný zdraví. „Jedním z nejvýznamnějších benefitů kimchi je jeho obsah probiotik, která podporují zdravou střevní mikroflóru. Činnost probiotických bakterií navíc šetří organismu práci při trávení a tělo pak může energii použít na jiné procesy,“ vysvětluje Kamila Lhotáková.
Kimchi dále obsahuje antioxidanty, vitamíny a minerály jako draslík, které pomáhají snižovat riziko srdečních chorob a cukrovky. Konzumací kimchi také podpoříte funkci mozku a nervového systému, a dokonce prý napomáhá ke snížení stresu. Je rovněž významným antivirotikem, díky němuž posilujete svou imunitu.
„Jedná se o perfektní volbu pro každého, kdo hledá zdravé a chutné jídlo. Můžete jej servírovat samostatně, jako salát k jinému jídlu nebo jím zpestřit odpolední svačinu,“ dodává Lhotáková. Tuto fermentovanou zeleninu, jejímž základem je čínské zelí, si můžete připravit i sami doma. Počítejte ale s dostatkem času, než proběhne hlavní proces fermentace. Nebo vyzkoušejte kimchi značky Beavia, které představuje vyvážený mix zeleniny pro nejlepší přínos vašemu tělu. Kromě čínského zelí v receptuře najdete také další velmi zdravé plodiny – česnek, zázvor, jarní cibulku, mrkev nebo bílou ředkev.
Beavia nyní představuje i novinku, kterou je kimchi z českého hlávkového zelí. Tak doboru chuť!
Více na www.beavia.cz