ijournal.cz

Krásná bez zbytečně zadržované vody

red Zdroj: www.liftea.cz 18.7.2019 Krása a zdraví

V létě nás to k vodě táhne; ať už do bazénu, k rybníku nebo moři. Základem však zůstává voda v našem těle. Pocit těžkých nohou, napjatá kůže na břiše, ruce a nohy, jejichž objem se zdánlivě zdvojnásobil… I tak se může projevovat voda, kterou váš organismus vlivem nejrůznějších okolností zbytečně zadržuje. Nejen v létě tak stojí za to být svému tělu dobrým vodohospodářem.

 

Všeho moc škodí

Základem je samozřejmě pitný režim. Hodně se mluví i píše o tom, jak pitný režim nepodceňovat, důležité je ale zmínit, že ani příliš velké množství tekutin není žádná výhra. „Při nedostatku tekutin se tělo méně čistí a my se cítíme unavení a ospalí. Zároveň se více zahušťuje krev a zadělat si můžete i na ledvinové kameny nebo písek. Na druhou stranu nadměrné množství tekutin bývá zátěží například pro ledviny,“vysvětluje Hana Jánská zabývající se přírodní medicínou. Často doporučované 2 litry vody denně jsou pro základní představu užitečné, je ale třeba je brát s rezervou. Jiné nároky má aktivní mladý člověk, navíc když ještě sportuje nebo vykonává fyzicky náročnou práci, o něco méně vody pak potřebuje starý člověk na odpočinku. Záleží i na vašem vzrůstu a váze. Zatímco někomu tedy bohatě stačí 1,5 litru tekutiny denně, pro jiného se optimální množství pohybuje kolem 2,5 litrů. Pro všechny ale platí, že v horkých letních dnech by se přísun tekutin měl o něco zvýšit. Velmi důležité, a to nejen v létě, je pít průběžně, v menších dávkách. Pokud celý den nestíháte a večer pak rychle „splníte limit“, zbytečně zatížíte ledviny, které si v noci také potřebují odpočinout.

Možná to zní jako protimluv, ale i když vaše tělo vodu nadměrně zadržuje, je nezbytné dodržovat pravidelný pitný režim a z množství příliš neubírat. Důležité je také zaměřit se spíše na to, co pijete. Ideální je čistá voda, přehánět by se to nemělo se sycenými nápoji, a už vůbec ne s těmi slazenými.
U kávy pak platí, že si ji můžete dopřát na chuť, ale ne na žízeň. Ne nadarmo se tak v řadě podniků podává ke kávě sklenka vody.

Chcete-li organismus podpořit ve vylučování vody, můžete zkusit i bylinné směsi, například pro přípravu čaje. Do směsí na odvodnění se většinou dává bříza, kopřiva, petržel, svízel, jalovec, zlatobýl, přeslička, smetanka nebo různá kombinace těchto bylin. Jejich užívání bývá ideální dvakrát denně, nejlépe na lačno nebo mezi jídly. První čaj si tak můžete připravit hned po ránu, druhý někdy během dne. Večer se konzumaci čajů na odvodnění rozhodně vyhněte,“ doporučuje Hana Jánská, která se věnuje pěstování bylin a jejich užití při péči o zdraví i krásu. Kromě čajů si směsi bylin můžete dopřát i v doplňcích stravy. Například Liftea Bylinky na odvodnění forte obsahují v praktické formě tobolek kombinaci výtažků z kopřivy, břízy bílé, jalovce a petržele.

 

Ledviny potěší pohanka i klid

V souvislosti se zbytečným zadržováním vody v organismu bývají často zmiňovány ledviny„Ty jsou podle tradiční čínské medicíny základem naší energie, a tak je může oslabovat stres a strach. Na jejich kondici se mohou podepsat i potíže v partnerských vztazích. Ledvinám nesvědčí ani zima a některé složky našeho jídelníčku. Jde například o dráždivé koření, ale také o přemíru soli. Chcete-li ledvinám odlehčit, omezte i těžká mastná jídla, uzeniny nebo tavené sýry. Naopak fazole, kořenová zelenina, pohanka, jáhly, rýže a kysané zelí patří k potravinám, které v našem menu ledviny uvítají,“ přidává praktické rady Hana Jánská.

 

Bylinná inspirace Hany Jánské na odvodnění organismu

                                               Bylinky pro milovníky teplých čajů

imagePřipravte si směs ze sušených bylin, konkrétně z břízy, svízele a kopřivy. Od každé bylinky budete potřebovat 30 g. Doplňte ještě 10 g sušených sedmikrásek. Pro přípravu jednoho čaje budete potřebovat 1 čajovou lžičku této směsi, kterou přelijete vroucí vodou, necháte 10 až 15 minut odstát a poté scedíte. Čaj pijte dvakrát denně, ideálně ráno a brzy odpoledne.  

Melounové smoothie pro letní osvěžení

V horkých dnech si připravte smoothie z vyzrálého vodního melounu, který, ač se to nezdá, podporuje odvodnění organismu. Na jednu porci vám bude stačit přibližně hrnek na kostky nakrájeného melounu, k němuž přidáte pár listů smetanky lékařské, která má příznivý vliv například na správnou funkci močové soustavy. Nezapomeňte ani na menší hrst čerstvé nati petržele, ta pro změnu blahodárně působí na normální funkci ledvin. Koktejl zpestřete pár lístky máty. Všechny ingredience následně rozmixujte, přilijte hrnek studené vody a znovu mixujte. Na závěr přidejte pár kostek ledu a užijte si krásné letní odpoledne.

 

Liftea_Bylinky_na_odvodneni_forteNÁŠ TIP: Liftea Bylinky na odvodnění forte

Díky užitečné kombinaci přírodních látek v obsažených v doplňku stravy Liftea Bylinky na odvodnění forte můžete zároveň pečovat o své zdraví a krásu, neboť projevy zbytečně zadržované vody bývají často vidět. V tobolkách se nacházejí výtažky z kopřivy a břízy, tedy bylin, které podporují vylučování, a to včetně vody. Doplňují je výtažky z petržele a jalovce obecného, který má příznivý vliv na normální činnost ledvin a vylučování vody z organismu.

Doporučená maloobchodní cena doplňku stravy Liftea Bylinky na odvodnění forte (30 tobolek) je 149 Kč. K dostání jsou v lékárnách, prodejnách dm a dalších vybraných drogeriích. Pořídit je můžete i na e-shopu www.liftea.cz. Bližší informace o produktu naleznete na www.zdravi-liftea.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

 

 

 

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.liftea.cz